Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Avtosedeži-kateri je najboljši?

Avtosedeži-kateri je najboljši?

Pozdrav vsem mamicam in atijem!

Sem tik pred tem, da moram kupiti nov avtosedež od 9 kg naprej za mojo hčerkico. Zanima me, če imate kakšno informacijo o tem ali pa izkušnjo kateri avtosedež je najboljši oz. mi ga priporočate!
Lep sončen dan!

Mi imamo Römerjevega, ki ni ravno med najcenejšimi, in smo zelo zadovoljni z njim. Pred dobrim letom in pol je stal malo več kot 25.000 SIT.

Po nasvetu nekaterim forumovk in prodajalcev, ter reklame smo kupili CONCORDE Fixmax od 8 mesecev do 12 let , z jahačem za starejšega otroka,
Cena je cca. 26.000 SIT,ni poceni ampak je zelo dober in varen, ima veliko priznanj.
Slišala pa sem da so tudi Romerjevi in MAxi Cosi zelo dobri avtosedeži.

Jaz imam enega od Renoluxa in enega od Maxi-cosi in sta mi oba vsec. Predvsem Renoluxov je dober (ce imas se manjsega otroka), ker je dovolj sirok, se ga lahko obraca (gleda naprej, v stran ali nazaj) in ima mislim da 5. nastavitev. Cena je okrog 30 000 SIT, kupi pa se ga lahko v Arielu. Moj starejsi sin je bil v njem do 2 leta ( 16 kg ) in potem smo mu kupili Maxi-cosi.

Mi smo ravno včeraj po dobrem premisleku kupili Concorde FixMaxa, cena je od 29.000 naprej, če želiš, da dete lahko tudi malo počiva, potrebuješ zagozdo, ki je dodatnih 4.000. Ker je sine star že dve leti, menim, da mu bo sedež dobro služil, ker v avtu le še redko spi… Za manjše otroke pa bi priporočala take sedeže, ki se jim da naklon še spreminjati. Ti so potem do 18 kg, torej do približno 3.5 let… Römer so baje najbolj varno, toda pozor – to velja le če so pritrjeni na Isofix varianto (to eni avtomobil dopuščajo, drugi ne), sicer pa so Römer po varnosti primerljivi z ostalimi kvalitetnejšimi sedeži…
stran za varnost – ta je izobešena tudi v Lj Baby-centru –

/http://www.oeamtc.at/netautor/html_seiten/kisitest/gesamt.htm/

Mi smo s sedežem presenetljivo zadovoljni, moje dete pa tudi…
Hvala vsem, ki ste mi ga svetovale…
T.

Sem šla pogledat na to stran pa priporočajo predvsem dva sedeža in sicer Roemer Isofix (za ta sistem še ni evropskega standarda) in Roemer Quick fix-ta je pa na tem testu najbolje ocenjen in sploh najboljši za otročička od 9 kg. Seveda tudi Concordov je dober, ampak najbolj priporočajo Roemer!

Vem, vendar smo mi iskali sedež, ki nas bo dlje časa držal, torej ne le do 18 kg (saj imamo že zdaj mi 13 kg). Isofix pri nas itak ni mogoč na Škodi, zato bi bilo v bistvu vseeno, ali potem kupimo katerega drugega – mi smo iskali pač takega, ki je za dlje časa in za večjo kilažo…
Danes sem ga namontirala – šlo je hitro (4 minute), sedež pa je totalno stabilen (za razliko od prejšnjega, za katerega me je kar sram, da smo ga imeli).
T.