Najdi forum

Pozdravljeni, čez cca 1 teden imam rok za porod. Skrbi me kako je s prevozom domov iz porodnišnice, ker nimam nobene družine in partnerja ne vem kako bom odšla domov, ker nimam nobenega da bi prišel pome. Ali je to varno če grem z komaj rojenim dojenčkom domov z avtobusom ? Peš od porodnišnice do doma imam cca 40 min hoje, če bo lepo in toplo vreme ali grem lahko tudi peš, otroček pa seveda v vozičku. Na porod sem nameravala z avtobusom, cca 15-20 min voznje je od doma do bolnice.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2280, 20.05.2026 ob 16:16

Pozdravljeni, čez cca 1 teden imam rok za porod. Skrbi me kako je s prevozom domov iz porodnišnice, ker nimam nobene družine in partnerja ne vem kako bom odšla domov, ker nimam nobenega da bi prišel pome. Ali je to varno če grem z komaj rojenim dojenčkom domov z avtobusom ? Peš od porodnišnice do doma imam cca 40 min hoje, če bo lepo in toplo vreme ali grem lahko tudi peš, otroček pa seveda v vozičku. Na porod sem nameravala z avtobusom, cca 15-20 min voznje je od doma do bolnice.

Pozdravljeni,

razumem vašo situacijo in vam svetujem, da se o tem pogovorite z osebnim ginekologom ali osebjem v porodnišnici, kjer boste rodili, da vam uredijo prevoz domov. Lahko vprašate tudi na Center za socialno delo, tam kjer ste urejali porodniško. Prepričana sem, da se bo našla rešitev, da dobite prevoz do doma. Niti za vas niti za novorojenčka ni primerno, da greste par dni po porodu peš ali z javnim prevozom domov.

srečno, N

***prof. dr. Nataša Tul Mandić, dr. med., ginekologinja in porodničarka *** vodja Centra za nosečnice, Bolnišnica za ženske bolezni in porodništvo Postojna, *** samoplačniška ambulanta v MCCZ, Parmova 53, Ljubljana (naročanje na 051 321 224) *** terapevtka medicinske hipnoze

Ne vem ….….. sram me je to vprasat ne vem kako to pojasnit da nima kdo pome in ne bi rada da si to kam zapišejo Zakaj pa z dojenčkom ne bi mogla na avtobus ob uri ko ne bo tako veliko ljudi

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8907, 21.05.2026 ob 19:43

Ne vem ….….. sram me je to vprasat ne vem kako to pojasnit da nima kdo pome in ne bi rada da si to kam zapišejo Zakaj pa z dojenčkom ne bi mogla na avtobus ob uri ko ne bo tako veliko ljudi

Res ni treba, da vas je sram. Niste edini in ne boste potrebovali samo pomoči pri prevozu domov, mlade mamice potrebujejo v prvih dneh po prihodu domov tudi več pomoči pri vsakodnevnih opravili, ker ne morete vsega opraviti sami. Po porodu rabite čas, da si spočijete, sicer ne boste mogli dobro skrbeti niti zase niti za novorojenčka. Potrebujete čas, da se navadita en na drugega, da steče dojenje ipd, v tem času pa je dobro, da vam kdo pomaga pri gospodinjskih opravilih.

Zelo toplo vam priporočam, da se o tem odkrito in brez sramu pogovorite z medicinsko sestro ali ginekologom v ambulanti ali najkasneje z babico, sestrami ali zdravniki v porodnišnici, ki bodo poskrbeli za pomoč, aktivirali bodo tudi patronažno službo. Presenečeni boste nad pozitivnim odzivom okolice.

Res vam bo veliko lažje in veliko prej boste ponovno samostojni in vse bo lepše steklo.

srečno, N

***prof. dr. Nataša Tul Mandić, dr. med., ginekologinja in porodničarka *** vodja Centra za nosečnice, Bolnišnica za ženske bolezni in porodništvo Postojna, *** samoplačniška ambulanta v MCCZ, Parmova 53, Ljubljana (naročanje na 051 321 224) *** terapevtka medicinske hipnoze

Hvala za tople besede ce je tako bom potem jutri poklicala ginekologa in prosila za pomoc najlepsa vam hvala

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6572, 21.05.2026 ob 20:54

Hvala za tople besede ce je tako bom potem jutri poklicala ginekologa in prosila za pomoc najlepsa vam hvala

Odlično. Želim vam čim bolj miren konec nosečnosti in lep začetek novega življenja v dvoje!

Srečno, N

***prof. dr. Nataša Tul Mandić, dr. med., ginekologinja in porodničarka *** vodja Centra za nosečnice, Bolnišnica za ženske bolezni in porodništvo Postojna, *** samoplačniška ambulanta v MCCZ, Parmova 53, Ljubljana (naročanje na 051 321 224) *** terapevtka medicinske hipnoze

Med iskanjem drugih stvari sem slučajno naletela na tole in me je kar stisnilo pri srcu. Gospa, če želite, napišite svoj TRR ali podatke za Flik, pa vam nakažem denar za taksi, da boste z dojenčkom lahko varno prišli domov.

Če boste potrebovali še kaj za dojenčka, vam z veseljem tudi to podarim in pošljem po pošti. Pred tremi leti sem rodila in mi je ostalo veliko stvari, ki zdaj samo še zbirajo prah v shrambi, zato jih z veseljem podarim naprej.

Odgovor na objavo uporabnika
Pika155, 22.05.2026 ob 11:58

Med iskanjem drugih stvari sem slučajno naletela na tole in me je kar stisnilo pri srcu. Gospa, če želite, napišite svoj TRR ali podatke za Flik, pa vam nakažem denar za taksi, da boste z dojenčkom lahko varno prišli domov.

Če boste potrebovali še kaj za dojenčka, vam z veseljem tudi to podarim in pošljem po pošti. Pred tremi leti sem rodila in mi je ostalo veliko stvari, ki zdaj samo še zbirajo prah v shrambi, zato jih z veseljem podarim naprej.

Hvala Pika, zelo lepo od vas!

res imamo srečo, da so med nami dobri ljudje, pripravljeni pomagati. Upam sicer, da bodo prevoz uredili po uradni poti, je pa vaša gesta res lepa in se čuti, da je od srca.
srečno in srčno vsem, N

***prof. dr. Nataša Tul Mandić, dr. med., ginekologinja in porodničarka *** vodja Centra za nosečnice, Bolnišnica za ženske bolezni in porodništvo Postojna, *** samoplačniška ambulanta v MCCZ, Parmova 53, Ljubljana (naročanje na 051 321 224) *** terapevtka medicinske hipnoze

New Report

Close